Strona Główna

Nasze Pieski

Galeria

Wystawy

Szczeniaki

Charakter

Opis FCI

Historia Rasy

Strzyżenie Psów

Kontakt

Charakter Tosa Inu

Tosa Inu to jedna z największych ras na świecie, co nie oznacza, że jest agresywna. Szczekają tylko wtedy, gdy wyczują jakieś zagrożenie. Tosy to dumne i szlachetne psy, całkowicie oddane swojej rodzinie. Odznaczają się odwagą, dzielnością i skłonnością do poświęceń. Zmarszczki na czole nadają im wyraz ciągłego zatroskania. W Stanach Zjednoczonych biorą udział w dogoterapii, gdzie pracują między innymi z dziećmi autystycznymi. Są tolerancyjne, nadzwyczaj cierpliwe, więc bardzo trudno je wyprowadzić z równowagi. Są całkowicie oddane swojej rodzinie, uwielbiają przebywać z dziećmi, a gdy poczują zmęczenie zabawą, po prostu oddalają się. Są bardzo towarzyskie i zachowują się przyjaźnie nawet wobec obcych ludzi.

Tosy są wyśmienitymi obrońcami i stróżami. Bardziej dbają o bezpieczeństwo swojej rodziny, niż o obronę terenu, co świadczy o tym, ze są bardzo przywiązane do swojego pana. Wizyty obcych mogą wywołać w nich niepokój, jednak, gdy będą mile widziani przez gospodarzy, zaakceptują ich.

Żyją w zgodzie z innymi ludźmi i zwierzętami, z którymi mieszkają, jednak sprowokowane przez obcego czworonoga (co bardzo trudno zrobić, gdyż jak już wspomniałem, są bardzo zrównoważone) stają się bardzo groźnymi przeciwnikami. Jako ciekawostkę dodam, że psy te wykorzystywane były do walk sumo w Japonii, a kiedy gryzły, były dyskwalifikowane, to też z walk z obcymi psami wychodzą zwycięsko jednak nie rzadko z ranami. Nawet zabawy z zaprzyjaźnionymi psami wyglądają, jak walki sumo.

Kupując takiego psa nie należy zbyt bardzo brać pod uwagę jego wagę i wzrost, ponieważ są to bardzo delikatne psy, jednak nie zaprzeczam, że nie są odpowiednimi psami do małych mieszkań, jak na przykład w blokach. Potrzebują one bardzo dużo ruchu, gdyż podczas oceniania na ringu będzie brane pod uwagę to, jak pies jest zbudoway.

Kopiowanie zdjęć i artykułów bez zgody autora zabronione | Copyright © Maciej Oleniacz 2012-2018
Hodowla Psów Rasowych Perła Dalekiego Wschodu - Shih Tzu, Tosa Inu, Cavalier King Charles Spaniel
Mapa Strony - Site Map

Początek strony